Aktuálně

Vízí FELITI clubu je ukázat co nejvíce lidem cestu ke zdravému a čestnému způsobu chovu, možnost dosáhnout pomocí chovu koček osobního rozvoje a růstu. Lidé jsou ti, kdo mohou měnit prostředí kolem nás, život všech zvířat, nejen koček, ale také nás inspirovat. Mým přáním pro rok 2016 je, abyste Vy všichni byli strážci hodnot, které mohou pomoci dalším lidem. Buďte stále vzorem pro ostatní svým přístupem k chovu, ale i k životu samotnému. 

Všechny kočky požírají trávu nebo jiné kytky. Kočka to dělá hlavně ze zdravotních důvodů. Pojídáním trávy si totiž doplňuje vitamíny a efektivně si pročišťuje žaludek od nechtěného obsahu (chuchvalců srsti- bezoárů). Je na nás zajistit, aby to byly ty vhodné pro ně.

Otravy patří mezi velmi časté příčiny smrti koček, které tráví svůj čas venku. Venkovní život skrývá spoustu nástrah. Pouštíme-li tedy kočičku na čerstvý vzduch bez naší asistence, musíme počítat i s možným rizikem. Otravám se však bohužel nevyhnou ani kočky žijící výhradně v bytě. Zde je ale v našich silách veškerá potenciální nebezpečí odstranit.

Při každodenní péči o srst spolyká kočka značné množství chlupů. Olizováním se jemné chlupy zachytí na drsném povrchu jazyka, ze kterého putují do trávicí soustavy. Tam se slepí v pevné chomáče, které (v ideálním případě) kočka vyzvrací, nebo je bez potíží vyloučí poté, co prošly její trávicí soustavou.

Předvánoční čas. Někdo stresuje s dárky, úklidem a přípravami směrem k dokonalé oslavě svátků, jiný se rozhodne jako my věnovat se raději sobě, svým kamarádům a především kočkám.
Výstava TICA v rakouském Stockerau na nás dýchla atmosférou dobré pohody a klidu, poslední dobou tak neznámou z českého výstavního prostředí.

O sdružení

Informace o sdružení Feliti Club a naší činnosti

Členství

Podmínky členství v klubu a ceník poplatků

Tipy a rady

Jaká preventivní opatření zajistí zdraví Vašich koček?

Odkazy

Přehled užitečných webových odkazů